Anasayfa Blog Ev Eşya Depo,Depolama Firmaları

Tüm Bloglar

Banner

Antalya Eşya Depolama Ve Taşıma Şirketiyiz

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Sigortalı Eşya Deposu

14 Şubat 2023
Banner

Antalya Ev Eşyası Deposu - Eşya Depolama

10 Şubat 2023
Banner

Eşya Depolarının Bakımı

25 Mayıs 2023
Banner

Antalya Eşya Depolama Talebin'de Bulunmanız

10 Şubat 2023
Banner

Eşya Depolama Firmaları Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

10 Şubat 2023
Banner

Eşya Depo Nakliyatı - Eşya Depolama

10 Şubat 2023
Banner

Kiralik Depo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

14 Şubat 2023
Banner

Antalya Depo Kiralama Şirketiyiz

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Parça Eşyalar için Nakliyat Hizmeti

14 Şubat 2023
Banner

Antalya Eşya Deposu Nasıl Çalışır?

10 Şubat 2023
Banner

Borabey Ev Eşya Depolama Tesisi

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Eşya Depolama Fiyatları

10 Şubat 2023
Banner

Kurumsal Ev Eşya Depolama

25 Mayıs 2023
Banner

E-Ticaret Depolama Ne Demektir

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Eşya Depolama Firmaları

14 Şubat 2023
Banner

Villa Eşyası Depolama Hizmeti - Eşya Depolama

9 Şubat 2023
Banner

Lara Eşya Depolama Fiyatları

25 Mayıs 2023
Banner

Eşya Depolama Evden Eve Nakliyat

3 Ocak 2023
Banner

Borabey Eşya Depolama Şirketi

9 Şubat 2023
Banner

Antalya Ev Eşyası Depolama İşlemleri

9 Şubat 2023
Banner

Antalya Eşya Depolama Hizmetleri

11 Şubat 2023
Banner

Antalya Ev Depo Kiralama

9 Şubat 2023
Banner

Kiralık Ev Eşyası Deposu

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Ev Eşya Depolama Fiyatları

10 Şubat 2023
Banner

Ev Eşya Depo,Depolama Firmaları

14 Şubat 2023
Banner

Kepez Eşya Depolama Fiyatları

2 Nisan 2023
Banner

Antalya Eşya Depolama Firması

25 Mayıs 2023
Banner

Eşya Deposu Çeşitleri

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Ofis Depolama Hizmetleri

10 Şubat 2023
Banner

Antalya Ekonomik Eşya Depoları

10 Şubat 2023
Banner

Ev Eşyası Depolama-Nakliye Ücretleri

21 Mayıs 2023
Banner

BOrabey Depo Depolama

1 Haziran 2023
Banner

Antalya Ev Eşyası Depolama Hizmetleri

21 Mayıs 2023

Ev Eşya Depo,Depolama Firmaları

Son Güncelleme: 14 Şubat 2023

Ev depolama ile değer verdiğiniz eşyalarınızın uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz. Depolama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek ve iyi bir depolama firması seçerek doğru tercih yapma şansı elde edebilirsiniz. Eşyalarımız hem maddi hem de manevi olarak bizim için çok değerlidir. Yeni bir eve, şehre ya da farklı bir ülkeye taşınma durumunda eşyalarımızın hepsini götürmemiz mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda eşyaları atmak yerine depolamak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.
Ev eşya depolama işleminin birçok avantajı vardır. Böylelikle eşyalar zarar görmeden uzun süre muhafaza edilir. Eşyalar en doğru alanlarda depolandığı için uzun yıllar bu şekilde saklamak ve ihtiyaç duyulduğu anda kullanmak mümkündür. Eşyaların depolanması hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızı okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Ev Depolama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak hangi eşyaların depolanacağına karar verilmelidir. Bunun için fazla kullanılmayan, taşınması zor ve ağır olan eşyaları tercih edebilirsiniz. Eşyalara karar verdikten sonra ise sırada iyi bir depolama firması seçmek var. İyi bir depolama firması seçimi en önemli unsurdur. Eşyalarınızı sağlam olarak verdiğiniz depodan zarar görmemiş biçimde geri almak istiyorsanız mutlaka iyi bir firma seçmelisiniz. Gerekli sigorta ve sözleşmelere uygun çalışan, disiplinli, kaliteli iş yapan bir firma seçmeye özen göstermelisiniz. Firma seçiminden sonraki aşamada ise eşyalarınız depolanmadan önce mutlaka tüm ürünlerin fotoğrafını çekmeli ve bunları sözleşmeye eklemelisiniz. Bu şekilde ev depolama sonrası kaybolan ürünleriniz olursa bunun önüne geçebilirsiniz.

Ev Depolamanın Faydaları Nelerdir?

Ev depolama işlemini tercih ederek birçok avantaj elde edebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi fazla olan eşyalarını ya da taşınırken yanında götüremeyeceği eşyalarını bu hizmetten yararlanıp depolayarak koruyabilmektedir. Eşya depolamanın öne çıkan avantajları işe şu şekildedir:
⦁ Eşya depolarında sadece sizin eşyalarınız olur ve bu alanda başka hiçbir şey olmaz. Bu da eşyalarınızın daha güvenli kalmasını sağlar.
⦁ Deponun anahtarı sadece sizde olacağı için odaya başka kimse giremez. Bu durumda eşyalarınızın çalınma vb. gibi sorunları tamamen ortadan kalkar.
⦁ Depo alanında sadece size özel olacağı için eşyalarınızın başka kişilerin eşyaları ile karışma durumu da yoktur.
⦁ Eşya depolamanın diğer bir avantajı ise eşyalarınızı istediğiniz zaman görebilme ve istediğiniz zaman alabilme şansınızın bulunmasıdır.
⦁ Depo odalarının boyutu farklıdır. Büyük bir deponuz olması durumunda eşyalarınıza zaman içinde eklemeler yapabilirsiniz. Özellikle küçük bir eviniz varsa fazla olan eşyalarınızı buraya bırakmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılmalı?

Ev depolama işlemlerinde önem verilmesi gereken noktalardan birisi eşyaların paketlenme işlemidir. Bu işlem ile eşyalarınızın taşınma sırasında ve sonrasında zarar görmesi tamamen önlenmelidir. Eşyaların paketlenme işinden seçeceğiniz depolama firması sorumludur. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın önemi bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.
Depolama firması eşyalarınızın boyutuna ve ağırlığına göre paketleme işlemini kısa sürede yapar. Burada iyi bir iş çıkması için firmanın çalışanlarının alanında deneyimli ve uzman kişiler olması gereklidir. Bu sayede eşyalarınız en iyi biçimde paketlenir.

Ev Depolama Hizmeti Kapsamında Paketleme Aşamaları

Eşyaların paketlenmesinde dikkat edilecek noktalar şunlardır:
⦁ Eşyalar kategorilere ayrılmalıdır. Kısa sürede ihtiyaç duyulacak kitap, evrak vb. eşyalar daha basit şekilde paketlenmeli ve ulaşımı kolay olmalıdır.
⦁ Eşyalarınız arasından depoya gidecek olanları belirlemeli ve ona göre bir liste hazırlamalısınız.
⦁ Hazırladığınız listeye mutlaka sigorta poliçenizi eklemelisiniz.
⦁ Ürünlerinin hepsinin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kolilerin temiz olması, naylonların kaliteli balonlu olması gibi konulara dikkat edilmelidir.
⦁ Kolileriniz ve paketlerinizin üzerine mutlaka açıklayıcı yazılar ekleyin. Paketin içindeki ürünü yazarak eşyaların kırılmasını, zarar görmesini önleyebilirsiniz.
⦁ Depolama esnasında eşyalarınızın tamamının kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.
⦁ Ev depolama yaparken ağır olan eşyaları en alt kısma dizin. Hafif olan kolileri ise üst kısma dizmeye özen gösterin.
⦁ Ağır olan eşyaları küçük kolilere koyun.
⦁ Koliler yarı boş durumda bırakılırsa çökme meydana gelir. Bunun yaşanmaması için mutlaka kolileri doldurmaya özen gösterin.
⦁ Diğer önemli nokta ise kolilerin içine toz girmemesi için sıkı biçimde bantlanmasıdır. Bu nokta çok önemlidir.
⦁ Eşyaların nemden etkilenmemesi için plastik kutulara yerleştirebilirsiniz.
⦁ Her koliyi ve eşyayı en özenli biçimde yerleştirmelisiniz. Bunun için kırılacak eşyaları mutlaka üzerine not koyarak belirtmelisiniz.
⦁ Demonte biçimde kullanılan parçaları ise ayırdıktan sonra uygun biçimde yerleştirin. Mobilyaları söküp tek tek paketlemeden depolama işlemi yapmayın.
⦁ Deri mobilyalarınız kısa sürede zarar görebilir. Bunun için paketleme işleminden önce derilerinizi özel deri kremleri ile hazırlayabilirsiniz.
⦁ Elektronik eşyalarınızı kendi kutuları içinde depolayın. Kutuları elinizde yoksa karton kutulara koyduktan sonra iyice sarmalayın.
⦁ Dondurucu ve buzdolabı gibi eşyaları depolamadan önce iyice temizlemeli ve kurumasını beklemelisiniz. Bu tarz ürünler, iyice kurumadan paketleme yapılmamalıdır.
⦁ Giysilerinizin paketlenmesi sırasında ise içine naftalin ve böcek kovan ilaçlar ekleyebilirsiniz. Bu şekilde ev depolama sırasında giysilerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Ev Depolama Nasıl Olmalı?

Eşyalarınızı depolayacağınız alan çok önemlidir. Ev depolama işlemi için anlaştığınız bir firma varsa mutlaka eşyalarınızın kalacağı yeri önceden görmelisiniz.
Eşya depolarının yüksek girişli, temiz ve ferah alanlar olması gereklidir. Depo ne kadar büyükse o kadar rahat bir kullanım sunar. Rutubet kesinlikle olmamalıdır. Rutubetli alanlarda kalan eşyalarınız kısa sürede bozulur ve kullanılamaz hale gelebilir.
Eşya depolarında olması gereken diğer özellik ise havalandırma sistemidir. Yazın uygun soğuklukta kışın ise uygun sıcaklıkta, otomatik iklimlendirme sistemlerinin olduğu alanları depolama işlemi için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
Odaların kişiye özel alanlar olmasına da dikkat edilmelidir. Deponun anahtarı sadece sizde olmalı ve alanda başka kişilerin eşyaları olmamalıdır. Bu gibi noktalara dikkat etmeniz halinde eşyalarınızın uzun süre, zarar görmeden koruyabilir ve kullanılamaz halde olmalarını önleyebilirsiniz.

Ev Depolama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşya depolamak için anlaşacağınız firmanın mutlaka çok dikkat edilerek seçilmesi gereklidir. Eşyalarınız konusunda ileride sorunlar yaşamamak için mutlaka bu tarz konulara dikkat etmelisiniz. Eşya depolama firması seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz:
⦁ Öncelikle seçeceğiniz firmayı araştırırken daha önce onlarla çalışmış, firmadan hizmet almış kişilerin yorumlarını mutlaka okumalısınız. Bu yorumlar sizin için yol gösterici olacaktır.
⦁ Ev depolama için seçeceğiniz firmadan sigorta poliçeleri talep edin. Bu poliçeler eşyalarınızın güven içinde saklanmasını sağlayacaktır.
⦁ Firmanın çalışanları da çok önemlidir. Alanında uzman kişiler ile çalışan firmaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Firmanın çalışanlarının sigortalı olup olmadığını da mutlaka öğrenmelisiniz.
⦁ Depolama firması ile anlaşmadan önce mutlaka odaları inceleyin. Odaların temiz, ferah, geniş alanlar olmasına dikkat edin.
⦁ Çok ucuz firmalardan uzak durmaya çalışın. Çok ucuz fiyatlara iyi bir hizmet almanız pek olası değildir. Ödeyeceğiniz tutardan ziyade kaliteli bir seçim yapmaya özen gösterin.
⦁ Depolama firmanın TSE belgelerinin olmasına mutlaka dikkat edin.
Bu gibi noktalara dikkat ederek ev depolama alanında önde gelen bir firma seçebilirsiniz. Eşyalarınız yıllarca güvende kalsın istiyorsanız ve ileride maddi sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız mutlaka bu noktalara göre bir seçim yapmalısınız.